SmartLanguage ile nasıl öğrenilir?

Başlamadan ilk yapmanız gereken daha önce bir yabancı dili nasıl öğrenmeye çalıştığınızı aklınızdan çıkarmaktır. Eğer eski yöntemlerinizin kalıntılarından kurtulamazsanız, bu sizin öğrenme temponuzu yavaşlatacak ve İngilizce düşünmeyi öğrenmenizi engelleyecektir.

Bütün kurs programı boyunca öğretilen İngilizce’nin seviyesi aynıdır. Dolayısıyla dilediğiniz dersleri dilediğiniz sırayla çalışabilirsiniz.

  • Önce çalışmak istediğiniz dersi seçmelisiniz.
  • Bir diğer derse geçmeden bu dersi okumayı bitirmelisiniz.
  • Ders birimleri farklı konulardan oluşmakta ve her dersin sonunda ek olarak konuyu tamamlayıcı deyişler ve ifadeler bulunmaktadır.
  • Dersler tek tek sözcükler halinde değil cümleler halinde çalışılır.

SmartLanguage’da bir cümleyi tekrar tekrar dinleyeceksiniz. İlk aşamada sadece dinlemekle yetinin. Siz cümleleri dinlerken duyduğunuz kelimelerin ve deyimlerin üzerileri renklenecek. Altta ise İngilizce bir cümle ve kelimelerin birebir tercümelerini göreceksiniz. Bu kelimelerin birebir tercümelerini daha iyi anlamanız için bazı cümlelerde ayrıca yardımcı açıklamalar bulunacak.

Cümleyi gramatik olarak “doğru” bir şekilde çevirmekle uğraşmayın. Manayı kelimelerin birebir tercümelerinden de kavramanız mümkün. Bu şekilde yüzeysel bir çeviri yapmak yerine İngilizce düşünerek anlamayı öğreneceksiniz. Kelimelerin birebir tercümeleri de aynı zamanda bir sözlük işlevi görecek. Anında hangi kelimenin ne manaya geldiğini bileceksiniz ve bunu bütün bir cümlenin bağlamı içerisinde yapacaksınız. Cümlenin manasını ezberlediğinizde, birebir kelime tercümelerini gizleyebilirsiniz.

Kendinizden emin oluncaya kadar cümleyi tekrar tekrar dinleyin ve anadilde söylenişini taklit edin. Bir cümleyi taklit etmeyi başardığınız zaman bir sonrakine geçiş yapın. İstediğiniz cümlelere daha sonra ayrıca gelebilir ve birebir kelime tercümelerini gizleyince cümlenin manasını anlayıp anlamadığınızı test edebilirsiniz. Eğer cümlenin manasını hatırlıyorsanız, tercüme bölümünü gizleme olanağınız var.

Eğer müsaitseniz, her çalışmadan sonra en az 15 dakika dinlenmenizde fayda var. Bu şekilde hatırlayabilceğiniz bilgi miktarını artırmış olursunuz.

Çalışma düzeninizi ayarlamak size kalmış. Zamanınız varsa ve çalışmaya istekli iseniz çalışın. Ayrıca gerek duydukça tekrar yapın. Aktif olarak öğrenmek için vaktiniz yoksa, yapmanız gereken tek şey dersi seçmek ve otomatik yeniden oynatma yöntemiyle çalışmaktır. Arka planda İngilizce konuşmaları duyacak ve kendinizi sanki İngilizlerin ortamında gibi hissedeceksiniz. Bu arada tamamen başka işlerle ilgilenebilir veya meşgul olabilirsiniz. Neden ifadeleri anadildeki şekilleriyle tekrar tekrar dinlemeniz gerekiyor? Çünkü böylece anadili İngilizce olanları anlamaya başlayacak ve doğru bir telafuza sahip olacaksınız. Doğal ve spontane bir şekilde bu cümleleri tekrarlarken ayrı ayrı kelimelerin ve ifadelerin anlamlarını öğreniceksiniz. Birçok cümleyi tekrar ede ede istemdışı bir şekilde dilbilgisini de öğrenmeye başlayacaksınız.

SmartLanguage yabancı dil öğrenmenin en hızlı ve uygun fiyatlı yoludur.